POWER BANK PORTÁTIL 6000
VARTA Family Power Bank Range oferece uma solução de energia inteligente para todos os dias. Com o seu design intemporal, apelativo e com características bem pensadas, obtém-se um excelente produto. Equipado com energia – onde quer que esteja, quando quiser!
| Weight | 194 g |
|---|---|
| Dimensions | 9600 mm |
| Marca | VARTA |
| Recarregável | SIM |
| Capacidade | 6000 mAh |
| Voltagem | 3,7 V |
| Altura | 96,00 mm |
| Cor | Cinzneto |
Aplicação
The most demanded capacity for a business day
Up to 2 phone or 1 tablet charges*
Ideal for the on-the-go user: charges 2 devices at once
Multiple recharges with only one charge
Charges most USB devices with high speed via 2.4A output
High speed tablet charge – ideal for bigger devices, too
Integrated LED flashlight
4 LED battery gauge for charge & discharge indication
White Micro USB charging cable with a length of 50 cm included
Appealing timeless and modern design
VARTA brand quality ensured
UP TO 2 PHONE OR 1 TABLET CHARGE(S)
MICRO USB CABLE INCLUDED
INTEGRATED LED FLASHLIGHT
USB 2.4A & USB 1.0 OUTPUT

